• zapytanie@lgof.pl
Powiat głogowski

Powiat głogowski znajduje się na rzeką Odrą, w części północnej województwa dolnośląskiego. Ten rejon cieszy się dobrym usytuowaniem sieci komunikacyjnej. Powierzchnia powiatu wynosi ok. 443 km2, a okolicę zamieszkuje ponad 87 tysięcy mieszkańców. Sąsiadujące powiaty to powiat górowski, lubiński, polkowicki, nowosolski i wschowski. Jak wygląda gospodarka w tym obszarze? O czym warto wiedzieć?

Powiat głogowski - gospodarka

Czynnikami, które określają charakter gospodarki powiatu głogowskiego, są z pewnością:

  • dominacja miedziowego przemysłu,
  • istnienie dużego ośrodka przemysłowego w Głogowie,
  • położenie geograficzne.

Warto wiedzieć, że w powiecie istnieje ok. 7 tysięcy podmiotów gospodarczych, z czego większość to prywatne firmy. Największe zróżnicowanie sektorowe występuje z kolei w Głogowie. W wiejskich gminach dominuje działalność rolnicza i usługi z tym związane. 

Powiat głogowski - geografia

Geografia regionu także jest godna uwagi. Powiat głogowski jest położony na skrzyżowaniu kolejowych linii Źagań-Leszno i Wrocław-Szczecin, jak i dróg krajowych Zielona góra-Lednica (droga S3) i Żagań-Leszno (droga nr 12). Rejon znajduje się w dolnośląskim województwie, nad rzeką Odrą. Nic więc dziwnego, że każdego roku w te obszary przyjeżdżają tłumy turystów. Mamy tutaj piękną naturę, krajobrazy i malownicze osiedla mieszkaniowe. 

Jak widać, powiat głogowski ma liczne cechy, które sprawiają, że jest ceniony przez turystów i mieszkańców. W gminach wiejskich działają liczne gospodarstwa rolne. 


Ostatnio dodane