• zapytanie@lgof.pl
Powiat lubiński

Nie da się ukryć, że ilość powiatów w naszym kraju może wydać się przytłaczająca. Warto jednak wiedzieć, że każdy powiat jest swoistą jednostką administracyjną, która wyróżnia się swoją gospodarką, strukturą, a także władzami. Jednym z powiatów, który zasługuje na znacznie większą uwagę jest powiat lubiński. Co więc warto o nim wiedzieć?

Co nowego w powiecie lubińskim?

Powiat lubiński został utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Co ciekawe, niewielkie miasteczko Lubin, które jest głównym ośrodkiem miejskim powiatu wyróżnia się ogromnym potencjałem. To właśnie tam działa niewielki port lotniczy. Bardzo dobrze w całym powiecie rozwinięty jest także transport kolejowy. Co więcej, cały powiat lubiński jest niezwykle atrakcyjnym terem dla wielu inwestorów. Można powiedzieć, że powiat lubiński rozwija się niezwykle szybko i może pochwalić się niewielką stopą bezrobocia na poziomie około 4%. W porównaniu do innych powiatów w województwie dolnośląskim, jest to z pewnością zaskakująco niski wynik. Bez wątpienia powiat lubiński, a także samo miasto Lubin posiadają ogromnym potencjał na przyszłość.

Miasta powiatu lubińskiego

Powiat lubiński nie może jednak pochwalić się ogromną ilością miejscowości, działających na podstawie statusu miasta. Największym ośrodkiem jest miasto Lubin, które pełni rolę administracyjnej stolicy powiatu. Dodatkowo dochodzi do tego również miasto Ścinawa, zamieszkiwane przez około 5,5 tysiąca mieszkańców. Tworzy ono z okolicznymi wsiami gminę miejsko wiejską.


Ostatnio dodane